DEVRİN BÖLÜCÜ TERÖRİSTLERİ

0

DEVRİN BÖLÜCÜ TERÖRİSTLERİ

“Gazetecilerin, ‘İlk defa Tunceli’ye gidiyorsunuz. Burada bir tepkiyle karşılaşacağınızı düşünüyor musunuz?’ sorusu üzerine Bahçeli, ‘Tunceli ilimiz 81 ilimizden bir tanesidir. Tunç yüreklilerin yöresidir. Tunceli manası da budur. Tunceli halkı bizi bağrına basacaktır. Tunceli halkının bize karşı herhangi bir tepkide bulunacağını düşünmüyorum’ diye konuştu.

“Bahçeli’nin ziyareti nedeniyle kentte sıkı güvenlik önlemleri alındı. Yaklaşık 10 ilden takviye polis ve TOMA araçları istendiği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı‘nda izinler kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı. Kentte gerginlik hakim.”

“Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Meydan okuyorum, cesaretin varsa Tunceli’ye gidersin’ sözlerine yanıt olarak dün kenti ziyaret etti. Bahçeli’yi protesto etmek için Tunceli Valiliği’ne yürümek isteyen gruba polis cop ve biber gazıyla müdahale ederken, esnaf kepenk kapattı, taksi ve minibüsler ise çalışmadı. Bahçeli valilik binası önünde yaptığı konuşmada ‘İşte Tunceli’deyim. Türk milletinin güzide evlatları ile bir aradayım… Milleti bölmeye çalışanlara izin verilemez. 1937-38’de Tunceli’de baş gösterenler isyandır. Bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir’ dedi. Konuşmasının ardından esnaf ve cemevi ziyaretini iptal etmek zorunda kalan Bahçeli, Elazığ’a döndü.”

Share.

About Author

Comments are closed.