“IŞİD’DEN KAÇANLAR ARASINDA ERMENİ VAR MI?”

0

“IŞİD’DEN KAÇANLAR ARASINDA ERMENİ VAR MI?”

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, “Gelen Suriyeli sığınmacılar içerisinde 1915 Ermeni tehcirinde Türkiye’den gönderilen Ermeni kökenli sülaleler ya da insanların sayısı nedir?” diye sordu.

Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Bakan Ala’nın yanıtlaması talebiyle verilen soru önergesinin gerekçe bölümü şöyle:

IŞİD terör örgütünün sınırlarımıza yakın yerleşim yerlerine saldırması sonrasında Suriye’den ülkemize doğru sayıları yüzbinleri bulan büyük bir sığınmacı göçü yaşanmıştır. Bugün itibariyle Suriye’den kaçıp Türkiye’de yaşamlarını idame ettirmeye çalışan, karşılığında da bulundukları yerlerde güvenlik ve asayiş olaylarına sebebiyet veren 1,5 milyon sığınmacının bulunduğu ifade edilmektedir.

‘Sığınmacı’ başlığı altında toplanan kişilerin kimlikleri ve göç hedefleri detaylıca araştırılmaksızın adeta ülke güvenliği büyük bir riskle karşı karşıya bırakılmıştır.

Bu sığınmacılar içerisinde PKK’lı teröristlerle, örgüte yardım ve yataklık yapanlar ve 1915 Ermeni tehciri kapsamında ülkemizden ayrılmış Ermeni kökenli sülalelerin yoğun olarak bulunduğu birçok basın yayın organında yer almıştır. Kendilerine sorulduğunda ‘Bir daha Suriye’ye dönmeyiz zaten dedelerimizin sürgün edildiği topraklara geri geldik’ diyen ve belli bir amaca yönelik olarak göç etmiş olduğu anlaşılan insanlara rastlanılmaktadır.”

Share.

About Author

Comments are closed.